VÄGGLAMPOR, 2 st. Mässing, koppar och glas, 1900-talets mitt.

302321. VÄGGLAMPOR, 2 st. Mässing, koppar och glas, 1900-talets mitt.

Vägglampa med 5 ljuspunkter, höjd 81 cm
Vägglampa med 2 ljuspunkter, höjd 37 cm.

Ena lampkupan på lilla lampan med avslag
Färgerna på lamporna är ej lika, lilla lampan med kupor i mer gulaktig ton, bruksslitage, ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 865