302284. KAFFESERVIS, 48 delar, R&C, E. Kruse & Co, Bremen samt Louis XIV, Tyskland.
Vitt gods med tryckt dekor av blommor. Olika motiv. Förgyllning
11 koppar, höjd 7 cm
13 fat, diameter 12 cm
Stämplade R&C, E. Kruse & Co, Bremen, 2201 64, 2201 83, 2201 205, 2209 64 och 2338 80
11 koppar, höjd 5 cm
13 fat, diameter 12 cm
Stämplade R&C, Louis XIV, 1544 35.
Bruksslitage.