STOL, "TeVe", ur serien "Bra Bohag", Alf Svensson, Ljungs Industrier, Malmö.

302270. STOL, "TeVe", ur serien "Bra Bohag", Alf Svensson, Ljungs Industrier, Malmö.

Vitmålad stomme. Fast stoppad rygg och sits. Plakettmärkt Bra Bohag, Studio, Ljungs Industrier AB
Modellen formgiven 1953
Rygghöjd 69 cm, sitthöjd 35 cm, bredd 60 cm.

Bruksslitage. Repor
Klädsel med fläckar
Vrickig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Modellen formgiven 1953

Bruksslitage. Repor
Klädsel med fläckar
Vrickig.

Antal besök: 2 292