MATSERVISDELAR, ca 33 delar, flintgods, "Gefion", Gustafsberg, 1900-tal.
302265. MATSERVISDELAR, ca 33 delar, flintgods, "Gefion", Gustafsberg, 1900-tal.
1 st uppläggningsskål.
1 st såsskål på fot.
2 st uppläggningsfat.
4 st förrättstallrikar.
6 st djupa tallrikar.
7 st efterrättstallrikar.
12 st mattallrikar.
Bruksslitage, naggar, krackeleringar, ej genomgånget.
1 st uppläggningsskål.
1 st såsskål på fot.
2 st uppläggningsfat.
4 st förrättstallrikar.
6 st djupa tallrikar.
7 st efterrättstallrikar.
12 st mattallrikar.