ÖRHÄNGEN i 14K gulguld, ett par, besatta med fasettslipade granater samt skuren camé.

302207. ÖRHÄNGEN i 14K gulguld, ett par, besatta med fasettslipade granater samt skuren camé.

Ett par örhänge i 14K gulguld besatta med fasettslipade rubiner samt snäckskalscamé föreställande kvinna. Genombruten.
Stift.
Vikt 7,9 gram.
Längd 33 mm.
Bredd 15 mm.
En snurrebuss stämplad 585.

Bruksskick.
Omarbetade fästen.
Örhängen ej stämplade.
En snurrebuss i förgyllt silver.
En snurrebuss stämplad 585.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stift.
Vikt 7,9 gram.
Längd 33 mm.
Bredd 15 mm.
En snurrebuss stämplad 585.

Bruksskick.
Omarbetade fästen.
Örhängen ej stämplade.
En snurrebuss stämplad 585.

Antal besök: 1 257