Stol i mahogny, Karl Johan, 1800-talets mitt.

302165. Stol i mahogny, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Fanerat trä med stoppad sits
Genombruten ryggbricka
Lös sits som fäster mot träplugg
Spikad klädsel
Rygghöjd 87 cm.

Bruksskick
Repor
Klädsel med slitage och blekning
Senare undertyg till sits med klamrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fanerat trä med stoppad sits
Genombruten ryggbricka
Spikad klädsel
Rygghöjd 87 cm.

Bruksskick
Repor

Antal besök: 752