URNA i flintgods, Rörstrand, 1800-talets slut.

301786. URNA i flintgods, Rörstrand, 1800-talets slut.

Urna med hämklar. Dekor av blommor och frukter. Förgyllda detaljer.
Höjd 31 cm.
Längd 19 cm.
Märkt Rörstrand.

Krackelerad.
Förgyllning med slitage.
Missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 31 cm.
Längd 19 cm.
Märkt Rörstrand.

Krackelerad.
Förgyllning med slitage.
Missfärgningar.

Antal besök: 3 518