LJUSKRONA samt VÄGGAPPLIQUER, ett par, 1800-talet slut.

301780. LJUSKRONA samt VÄGGAPPLIQUER, ett par, 1800-talet slut.

Patinerad metall. Ljuskrona med 8 ljusarmar. Höjd 85 cm. Ljusappliquer med 3 ljusarmar. Höjd 30 cm.

Mindre bucklor samt slitage. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 849