Thanka, Tibet, sent 1900-tal.

Thanka, Tibet, sent 1900-tal.
301758. Thanka, Tibet, sent 1900-tal.

Buddha Shakyamuni med tiggarskål. Monterad. Yttermått 80 x 55 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 1 184