LÅNGPIPOR, 5 st + PIPOR snidade huvuden 4 st, 18-/1900-tal.

301664. LÅNGPIPOR, 5 st + PIPOR snidade huvuden 4 st, 18-/1900-tal.

Nr 3, längd 133 cm, porslinshuvud.
Nr 16, längd 89 cm.
Nr 73 , 62 cm, munstycke saknas.
Nr 74, längd 54 cm, munstycke saknas.
Nr 115, längd 97 cm.
Proveniens; större långpipssamling.

Slitage, defekter, erosion.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nr 16, längd 89 cm.
Nr 115, längd 97 cm.

Slitage, defekter, erosion.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 279