PARTI TEXTILIER, 10 st, olika storlek, 6 st olika mönster, 1950/60-tal.

301626. PARTI TEXTILIER, 10 st, olika storlek, 6 st olika mönster, 1950/60-tal.

Tyg grå/vit med dekor av stiliserade blommor i rött och gult. 115x175 cm.
Tyg grå/vit med dekor av frökapslar i blått, gult och rött. 114x198 cm.
Tyg i ljusgrått med geometrisk dekor i gult, mörkgrått, vit och rött. 78x142 cm.
Tyg med dekor av frukter, grönsaker och fiskar i orange, grönt, rött och brunt. 112x158 cm.
Tyg i grått, dekor av droppar i rött och mörkgrått. 186x72 cm.
4 st tyger med samma mönster. Grått med dekor av löv i rött och svart. Varierande storlekar bl, a 78x208 cm.

Bleknade.
Bruksskick.
Fållade kanter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bleknade.
Bruksskick.
Fållade kanter.

Antal besök: 1 384