MATSERVIS 41 delar, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

301288. MATSERVIS 41 delar, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Vitglaserat gods med polykrom blomdekor samt guldkant.
11 förrättstallrikar
12 djupa tallrikar.
12 mattallrikar.
11 assietter
3 uppläggningfat.
Skål, tillbringare.

Visst slitage. Enstaka smärre nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 förrättstallrikar
12 djupa tallrikar.
12 mattallrikar.
11 assietter
3 uppläggningfat.
Skål, tillbringare.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 795