GLASFLASKOR, ca 25 st, 1900-tal.

301211. GLASFLASKOR, ca 25 st, 1900-tal.

Flaskor med porslinskorkar.
Högsta höjd (inklusive träställning märkt Fagerdal) 46 cm.
Medföljande 2 st förvaringsglasburkar, 1 st trälåda märkt NK Livs, samt 1 st bemålad spånkorg.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flaskor med porslinskorkar.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 156