HENRY GUSTAFSSON. Skulptur i tenn och sten, "Lyftet" signerad Henry G, Wimmerby tenn, 1985.

301191. HENRY GUSTAFSSON. Skulptur i tenn och sten, "Lyftet" signerad Henry G, Wimmerby tenn, 1985.

Man som lyfter stenbumlig.
Höjd 10 cm.
Signerad Henry G, sockel märkt LYFTET
Stämplad.

En hand har lossnat i limningen.
Bruksskick.

Henry Gustafsson (1943–2005)

Gör en kostnadsfri värdering!

Man som lyfter stenbumlig.
Höjd 10 cm.
Stämplad.

Bruksskick.

Henry Gustafsson (1943–2005)

Antal besök: 1 837