PARTI SAMLARTALLRIKAR, 28 st, "Julen", Rörstrand.

301127. PARTI SAMLARTALLRIKAR, 28 st, "Julen", Rörstrand.

Årgångarna 1971, 1973-1988 och 1990-1991.
1 st 1971, 2 st 1973, 1 st 1974, 2 st 1975, 3 st 1976, 3 sr 1977, 3 st 1978, 2 st 1979, 1 st 1980, 1 st 1981, 1 st 1982, 1 st 1983, 1 st 1984, 1 st 1985, 1 st 1986, 1 st 1987, 1 st 1988, 1 st 1990 & 1 st 1991 (årgång 1972 & 1989 saknas).
Diameter 19 cm
Stämplade Julen, Rörstrand, Sweden, årtal, Limited Edition - Collector*s Piece.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 19 cm

Bruksskick.

Antal besök: 10 456