12 mattallrikar, diameter 24 cm, en med bottenringsnaggar.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm, en med kantnagg.
12 assietter, diameter 18 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 17 cm.
2 skålar, diameter 12-16 cm,
3 uppläggningsfat, längd 13-31 cm.
Bruksslitage.
12 assietter, diameter 18 cm.
2 skålar, diameter 12-16 cm,
Bruksslitage.