CARL JOHAN ELDH. Skulptur, gips, "Lilljäntan", signerad samt daterad C.J. Eldh, 1902.
300717. CARL JOHAN ELDH. Skulptur, gips, "Lilljäntan", signerad samt daterad C.J. Eldh, 1902.
Etikettmärkt undertill (2 st etiketter), Claes Hultberg A:B. Konsthandel, Stockholm samt Hemslöjdsförening, Mora, Sweden.
Text under signering: Paris(?).
Höjd 16 cm.
Höjd 16 cm.