CARL JOHAN ELDH. Skulptur, gips, "Lilljäntan", signerad samt daterad C.J. Eldh, 1902.

300717. CARL JOHAN ELDH. Skulptur, gips, "Lilljäntan", signerad samt daterad C.J. Eldh, 1902.

Etikettmärkt undertill (2 st etiketter), Claes Hultberg A:B. Konsthandel, Stockholm samt Hemslöjdsförening, Mora, Sweden.
Text under signering: Paris(?).
Höjd 16 cm.

Bruksslitage, ett smärre nagg på vänster arm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.

Antal besök: 1 915