FIGURIN i porslin, kärlekspar vid lägereld, Zaphir, Spanien, 1900-talets andra hälft.

300548. FIGURIN i porslin, kärlekspar vid lägereld, Zaphir, Spanien, 1900-talets andra hälft.

Figurin. Ung flicka och pojke sittandes på sten vid lägereld.
Blå, vit brun, grön och rosa glasyr.
Höjd 27,5 cm.
Längd 26 cm.
Märkt Zaphir made in Spain.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 27,5 cm.
Längd 26 cm.
Märkt Zaphir made in Spain.

Bruksskick.

Antal besök: 1 585