300461. KAFFE/TESERVIS, 55 delar, Schlaggenwald, Tjeckoslovakien, 1900-tal.
Kanna, socker och grädde. 11 tekoppar 12 fat till tekoppar. 11 kaffekoppar 16 fat till kaffekoppar. 2 uppläggningsfat. 3 koppar och 2 fat Rosenthal "Maria" medföljer.
Bruksslitage, smärre nagg kan förkomma.