WIWEN NILSSON. Bestickuppsättning, silver, 65 delar, signerade, 1960-tal, ca 2233 gram.

300438. WIWEN NILSSON. Bestickuppsättning, silver, 65 delar, signerade, 1960-tal, ca 2233 gram.

12 matgafflar längd ca 17,5
12 matskedar längd ca 17.
12 matknivar, längd ca 18,5.
12 teskedar längd ca 12,5.
12 kaffeskedar längd ca 10,5.
3 ostknivar längd ca 17,8.
Sockertång längd ca 15.
Tårtspade längd ca 22,5 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Gör en kostnadsfri värdering!

12 matgafflar längd ca 17,5
12 matskedar längd ca 17.
12 matknivar, längd ca 18,5.
12 teskedar längd ca 12,5.
12 kaffeskedar längd ca 10,5.
3 ostknivar längd ca 17,8.
Sockertång längd ca 15.
Tårtspade längd ca 22,5 cm.

Bruksslitage, smärre repor.

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Antal besök: 2 337