TERRIN samt FAT, porslin, tomte samt julgrisdekor, Göteborgs porslinsfabrik, tidigt 1900-tal.

300436. TERRIN samt FAT, porslin, tomte samt julgrisdekor, Göteborgs porslinsfabrik, tidigt 1900-tal.

Märkta.
Terrin, längd ca
Fat, längd ca 40 cm.

Slitage, krackeleringar, smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkta.
Terrin, längd ca
Fat, längd ca 40 cm.

Antal besök: 1 450