BUHM SIGNIERT. Katt tittar på sig själv i spegeln. Oljemålning på trä.
300409. BUHM SIGNIERT. Katt tittar på sig själv i spegeln. Oljemålning på trä.
Skildring av en liten kattunge som tittar på sig själv i spegeln. Olja på träpanel, presenterad i guldram. Dejting 2. 1900-talets första hälft. Ram ca.. 22,5 x 27,5 cm.