Kaktång i silver. Längd 17 cm. Dekor av rosor. Gewe Guld & Silver Ab, Malmö, 1950. Stämplad: GEWE, M, kattfot, S, Z8.
Sockertång i silver. Dekor av rosor. Längd 7,5 cm. Gewe Guld & Silver Ab, Malmö, troligen 1950-tal. Stämplad: GEWE, M, kattfot, S, A9?.
Medföljer saltkar i nysilver.
Saltkar samt sked i nysilver, Guldsmedsaktiebolaget i Stockholm. Skålens diameter 3,5 cm. Skedens längd 4 cm. Stämplad GAB, vasakärve, NS, ALP.
Bruksskick.
Medföljer saltkar i nysilver.
Bruksskick.