FRUKTKNIVSSTÄLL, SALTKAR, samt UPPSATSSKÅL, 1900-tal.

299826. FRUKTKNIVSSTÄLL, SALTKAR, samt UPPSATSSKÅL, 1900-tal.

Fruktknivsställ, 8 st, nysilver/rostfritt stål (medföljande fruktknivar med backelit-handtag).
Saltkar med glasinsats, nysilver.
Uppsatsskål med glasinsats, vitmetall, totalhöjd 27,5 cm.

Bruksslitage, ej genomgånget, saltkarets glasinsats extensivt skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 766