FRUKTKNIVSSTÄLL, SALTKAR, samt UPPSATSSKÅL, 1900-tal.
299826. FRUKTKNIVSSTÄLL, SALTKAR, samt UPPSATSSKÅL, 1900-tal.
Fruktknivsställ, 8 st, nysilver/rostfritt stål (medföljande fruktknivar med backelit-handtag).
Saltkar med glasinsats, nysilver.
Uppsatsskål med glasinsats, vitmetall, totalhöjd 27,5 cm.
Bruksslitage, ej genomgånget, saltkarets glasinsats extensivt skadad.