DIVERSE KERAMIK, figuriner, vaser, med mera, 8 delar, 1900-tal.
299809. DIVERSE KERAMIK, figuriner, vaser, med mera, 8 delar, 1900-tal.
Tupp samt höna, flintgods.
2 st papegojor, Tyskland, porslin.
1 st fågel, porslin, Bingo Gröndahl.
1 st vas, jugendstil, flintgods med lysterglasyr, höjd 24 cm.
1 st groda på blad, signerad Rosenthal, längd 5,5 cm.
1 st skål, keramik, Potterie De monaco.
Tupp samt höna, flintgods.