299785. KLAFFBORD, 2 st, 18/1900-tal.
Bemålat klaffbord, höjd 60 cm, bordsskiva 70 x 51,5 cm.
Obemålat klaffbord, höjd 62 cm, bordsskiva 70,5 x 51,5 cm.
Bruksslitage, bemålat bord fixerat med 2 st klossar under bordsskiva, omålat bord utan utdragbara lister för uppfällning av skivor.