BOJANER med LOCK, 2 st, porslin, Kina, Tongzhi, i form av bordslampor, 1800-tal.

299778. BOJANER med LOCK, 2 st, porslin, Kina, Tongzhi, i form av bordslampor, 1800-tal.

Elektrifierade, ej borrade i porslinet.
Snarlika i form men ej i dekor dock samma tidsperiod.
Totalhöjd inklusive skärmställning, 43 cm.
Bojaner exklusive lock, höjd 19,5 cm.
Lock samt stativ medföljer.

Bruksslitage, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lock samt stativ medföljer.

Antal besök: 866