HJALMAR ASP. Kor på grönbete "Spillepengmarken", akvarell, osignerad.

299733. HJALMAR ASP. Kor på grönbete "Spillepengmarken", akvarell, osignerad.

Inköpt på hans minnesutställning på Malmöhus Museum 1941, signerad på baksidan av hans änka "Frieda Asp".
Mått: ca 17x24 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: ca 17x24 cm.

Antal besök: 2 482