KERAMIKFÖREMÅL, 16 delar, Kina, 17-1900-tal.

299725. KERAMIKFÖREMÅL, 16 delar, Kina, 17-1900-tal.

(16 delar inklusive lock).
5 st bojaner, 3 st saknar porslinslock.
2 st meiping-vaser.
1 st lockask.
1 st blåvit lockskål, saknar lock.
1 st kaffekopp, 1700-tal.
1 st tupp.
1 st lockdosa.
Högsta höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, kaffekopp med nagg, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

(16 delar inklusive lock).
2 st meiping-vaser.
1 st lockask.
1 st kaffekopp, 1700-tal.
1 st tupp.
1 st lockdosa.
Högsta höjd 14,5 cm.

Antal besök: 649