DIVERSE GLAS, ca 46 delar, Böhmen, England samt Sverige, 18/1900-tal.

299659. DIVERSE GLAS, ca 46 delar, Böhmen, England samt Sverige, 18/1900-tal.

Delvis emaljmåleri samt slipat.
Dricksglas, ljusstake, gräddkannor, punschglas, nubbeglas, likörglas, m.m.

Bruksslitage, naggar, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 756