(8 delar inklusive proppar).
2 st karaffer med propp.
2 st karaffer utan propp.
1 st tillbringare.
1 st brännvinsflaska utan propp, tidigt 1800-tal.
Totalhöjd 20 - 29 cm.
Bruksslitage, ej genomgånget.
(8 delar inklusive proppar).
2 st karaffer med propp.
2 st karaffer utan propp.
1 st tillbringare.
Totalhöjd 20 - 29 cm.
Bruksslitage, ej genomgånget.