SPEGELSKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

299466. SPEGELSKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Skänk, med spegel samt ett par lådor. Skåpsdel med tre bakomliggande hyllplan.
Längd 118,5, bredd 57,5, höjd 198 cm.

Spegelglaset ansatt, brännmärke på hyllplanet över spegeln, enstaka repor, torrsprickor på skänkens skiva.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 218