Vas i opalinglas med bemålad dekor av vallmo. Höjd 30 cm.
Vas i glas med bemålad dekor av björkar. Höjd 26 cm.
Svamp i glas, Bo Borgström för Royal Krona Sweden dekor gult och grönt. Höjd 14 cm.
Skulptur i glas, fasan. Marcolin Art Crystal, Ronneby. Dekor i lila och blått. Höjd 31 cm. Omärkt.
Bruksskick.
Repor.
Svamp med flera små nagg vid foten.
Fasan ej märkt.
Bruksskick.
Repor.
Fasan ej märkt.