30 flata tallrikar(diameter ca. 23,5 cm), 15 djupa tallrikar, 31+9 assietter, soppterrin, 3 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar.
Slitage, repor, sprickor, missfärgningar, nagg, krackelyr.