23 djupa tallrikar, 25,5 cm.
19 flata tallrikar, 25,5 cm.
22 djupa, 22 cm.
24 assietter, 21,5 cm.
34 assietter, 17,5 cm.
2 skålar, ca 20 20 cm.
Skål, längd 25,5 cm.
2+5+3 uppläggningsfat, längd 24-32-37,5 cm.
Terrin med lock, längd 38 cm.
2 såsskålar.
2 kannor, höjd ca 18 cm.
11 äggkoppar.
6 tekoppar med 6 fat.
Tekanna.
10 kaffekoppar med 10 fat.
Kaffekanna.
6 flata tallrikar, 24 cm.
3 assietter, 17 cm
3 assietter, 21 cm.
Slitage, nagg, skiftar något i ton, avlagringar.
23 djupa tallrikar, 25,5 cm.
19 flata tallrikar, 25,5 cm.
22 djupa, 22 cm.
24 assietter, 21,5 cm.
34 assietter, 17,5 cm.
2 skålar, ca 20 20 cm.
Skål, längd 25,5 cm.
Terrin med lock, längd 38 cm.
2 såsskålar.
2 kannor, höjd ca 18 cm.
11 äggkoppar.
6 tekoppar med 6 fat.
Tekanna.
10 kaffekoppar med 10 fat.
Kaffekanna.
6 flata tallrikar, 24 cm.
3 assietter, 17 cm
3 assietter, 21 cm.