Intarsia, fanerad i olika träslag. Mässingsbeslag.
Stenskiva.
Längd ca. 79, bredd 44, höjd 75 cm.
Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.
Stenskiva.
Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.