PHILIPS WOUWERMAN (1619-1668, HAARLEM). Hans art. Solnedgång över ett sydligt flodlandskap med jägare som återvänder hem från jakt, olja på panel.

297930. PHILIPS WOUWERMAN (1619-1668, HAARLEM). Hans art. Solnedgång över ett sydligt flodlandskap med jägare som återvänder hem från jakt, olja på panel.

19,3 x 24,8 cm Verso inskriven mycket otydligt med penna i svart ”Ph. Wouwerman) ”.

Ibland smärre lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ibland smärre lagningar.

Galerie Bassenge Marketplace
Antal besök: 1 395