297808. GÅBIL, "Roadster", Ulf Hanses, Playsam, 19/2000-tal.
Med detaljer i björkträ, ratten märkt: "Playsam, Sweden".
Längd: ca 84, Bredd: 34, Höjd: 42 cm
Design av Ulf Hanses efter förebild i Sixten Sasons konceptbil för Saab 92001 Roadster, 1947.
Mindre bruksslitage.