297717. SMYCKEN, 10 delar, mestadels silver, 1900-tal.
Bland annat brosch samt 1 par örhängen Alton Gudvaru ab Falköping 1955 samt brosch Vicson Victor janson Guldvaro AB Lindesberg 1958.
Slitage, enstaka dekordelar saknas. Manschettknappar med gravyr. Brosch i gips med krackeleringar.