SERVISDELAR, 30 st,"Tärna" Göteborgs Porslinsfabrik.

297615. SERVISDELAR, 30 st,"Tärna" Göteborgs Porslinsfabrik.

12 mattallrikar diameter 22,5 cm, 11 djupa tallrikar, 6 assietter samt kanna höjd 20,5 cm.

6 tallrikar har små nagg, kannan har en lagning på övre kanten samt spricka i handtaget. Krackeleringar och missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 10 810