ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Vik med Vesuvius i bakgrunden, oljemålning omkring 1860.

297252. ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Vik med Vesuvius i bakgrunden, oljemålning omkring 1860.

Liten osignerad oljemålning som visar ett italienskt landskap med människor, sjömän och vulkanen Vesuvius i bakgrunden. daterad omkring 1860, olja på trä, ram ca. 23,5 x 17,5 cm.

Något förvrängd och smutsig, originalskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 793