ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Vik med Vesuvius i bakgrunden, oljemålning omkring 1860.
297252. ITALIENISCHE LANDSCHAFT. Vik med Vesuvius i bakgrunden, oljemålning omkring 1860.
Liten osignerad oljemålning som visar ett italienskt landskap med människor, sjömän och vulkanen Vesuvius i bakgrunden. daterad omkring 1860, olja på trä, ram ca. 23,5 x 17,5 cm.