297003. SKRIVBORD, Queen Anne stil, England, 1900-tal.
Proveniens Adelsnäs slott.
Valnöt. Intarsiadekor. Skiva delvis i läder. 5 lådor. Svängda ben.
Längd ca. 114, bredd 56, höjd 75 cm.
Slitage, repor, fläckar. Skador på läderskiva.
Nyckel/nycklar finns.