9 st längre gavlar samt 8 st mindre gavlar.
19 st hyllplan längd cirka 88 cm.
11 st hyllplan längd cirka 58 cm.
Vitmålade.
Proveniens Adelsnäs Slott, Åtvidaberg.
Ommålade, slitage, slagmärken repor.
Vitmålade.