Dekor med lejontassar.
Enkelsäng, bredd ca 90 cm.
Längd ca 190-200 cm.
Proveniens Adelsnäs Slott, Åtvidaberg.
Huvud och fotände identiska.
Repor och slagmärken.
Dekor med lejontassar.
Enkelsäng, bredd ca 90 cm.
Längd ca 190-200 cm.
Huvud och fotände identiska.
Repor och slagmärken.