SOFFA,"Tellus" design Folke Janson för S M Wincrantz Möbelindustri AB 1950-tal.

296908. SOFFA,"Tellus" design Folke Janson för S M Wincrantz Möbelindustri AB 1950-tal.

Fast stoppad klädsel, lös resårplymå, sadeljord med gummiband, ben med avslutande metallknoppar. Längd 163 cm. Märkt med klisterlapp.
Proveniens Adelsnäs Slott, Åtvidaberg.

Bruksslitage smärre märken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 724