SKÄNKSKÅP, allmoge, Dalarna, daterad 1805.

296762. SKÄNKSKÅP, allmoge, Dalarna, daterad 1805.

Längd 113 cm.
Bredd 52 cm.
Höjd ca 198 cm.

Åldersslitage, skador, färgsläpp, lås till dörr ej fungerande, delvis senare bemålat, kompletterad med senare beslag, skruvar m.m.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 113 cm.
Bredd 52 cm.
Höjd ca 198 cm.

Antal besök: 3 278