FIGURINER, 2 st, keramik, hund samt ren, Arabia, 1900-tal.

296425. FIGURINER, 2 st, keramik, hund samt ren, Arabia, 1900-tal.

Hund med läderhalsband med emaljhänge runt hals, längd 11,5 cm, gott skick, signerad samt daterad Arabia, Made in Finland, ARA, Julen -42 Hilkko.
Ren, längd 16 cm, stämpelsignerad Arabia, Made in Finland, 1900-talets tredje fjärdedel.

Gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gott skick.

Antal besök: 2 087