Hund med läderhalsband med emaljhänge runt hals, längd 11,5 cm, gott skick, signerad samt daterad Arabia, Made in Finland, ARA, Julen -42 Hilkko.
Ren, längd 16 cm, stämpelsignerad Arabia, Made in Finland, 1900-talets tredje fjärdedel.
Gott skick.
Gott skick.