SPARBÖSSOR, ca 12 st, 18-1900-tal.

296411. SPARBÖSSOR, ca 12 st, 18-1900-tal.

1 st märkt AB Avesta Folkbank, Hemsparbössa. Mässing, 1800-talets slut (saknar bottenplatta).
1 st fyrkantig, England, 1900-talets tredje fjärdedel.
1 st hund, Stig Lindberg, Svenska Handelsbanken, 1900-talets tredje fjärdedel.
1 st nilfisk, dammsugare, 1900-talets andra fjärdedel.
1 st Gefle stads sparbank, förnicklat stål.
1 st Gefle stads sparbank, mässing (saknar bottenplatta).
Samt flera andra.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Samt flera andra.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 2 833