296155. BÖCKER 7 st, Nordisk Världsatlas, Vår svenska stam, Svenska gods och gårdar, Sveriges bebyggelse Landsbygden.
Stockholm i tusen bilder, 1930.
Vår svenska stam 2 band.
Svenska gods och gårdar 2 band, I & II.
Sveriges bebyggelse, Skaraborgs län.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.
Slitage.