RESETOALETT i porslin, Rörstrand, 1926 - 1943.

296135. RESETOALETT i porslin, Rörstrand, 1926 - 1943.

Latrinhink med glasyr i creme och blått, förgyllning
Handtag av bambu
Löstagbar insats
Stämplad Rörstrand
Höjd 36,5 cm
Diameter 27 cm.

Bruksskick
Glasyrmistor
Slitage på förgyllning
Propp till insats saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Handtag av bambu
Löstagbar insats
Stämplad Rörstrand
Höjd 36,5 cm
Diameter 27 cm.

Bruksskick
Glasyrmistor
Slitage på förgyllning
Propp till insats saknas.

Antal besök: 3 494